Revanesse_logo png

۰۲۱۲۶۳۵۹۱۲۹
۰۲۱۲۶۳۵۹۳۱۵

تاثیر تزریق فیلر در لیفت ابرو

فیلر ریوانس از پر مصرف ‌ترین مواد در لیفت ابرو است. پوست ما در گذر زمان، ناملایمات زیادی را از سر گذرانده و شادابی و جوانی خود را از دست می‌دهد. با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی پوست، رفته‌رفته کم‌تر شده و شاهد افتادگی آن خواهیم بود. به دلیل کاهش ترشح دو هورمون الاستین و کلاژن، پوست صورت به خصوص در ناحیه بین ابرو و زیر آن دچار چین و چروک می‌شود. در چنین مواقعی افراد به سراغ تزریق فیلر ریوانس در لیفت ابرو می‌روند. در ادامه این مطلب به بررسی تاثیر تزریق فیلر در لیفت ابرو می‌پردازیم.

تزریق-فیلر-در-لیفت-ابرو

مزایای لیفت ابرو با فیلر

فیلر ریوانس خیلی زود می‌تواند افتادگی پوست در زیر ابرو را درمان کرده و افراد را به زیبایی سابقشان برگرداند. این روش مزایای خاص خود را دارد که سبب شده افراد بسیاری به انجام آن روی بیاورند. از جمله مزایای لیفت ابرو با فیلر ریوانس، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • افزایش اعتماد بنفس در افراد
 • جوانسازی پوست و بهبود شکل ظاهری افراد
 • شکل‌دهی فرم ابرو و ایجاد قوس دلخواه
 • کاهش چین و چروک‌های ناحیه پیشانی، اطراف چشم و پایین آن‌ها
 • بهبود خط اخم و چین و چروک‌های عمودی بین دو ابرو
 • بالا بردن ابرو با تزریق ژل
 • عدم نیاز به جراحی پلاستیک
 • عدم نیاز به استراحت پس از انجام کار
 • عوارض جانبی بسیار کم
 • قابلیت مشاهده تغییرات پس از لیفت در همان لحظه و امکان اصلاح آن

مزایای-لیفت-ابرو-با-فیلر

روش کار ژل های پوستی

ژل‌های پوستی، تاثیر مستقیمی بر افزایش حجم لایه درمیس پوست دارند. این افزایش حجم سبب می‌شود تا حجم کاهش یافته این لایه جبران شده و چین و چروک‌های حاصل از آن درمان می‌شوند. گاهی ممکن است که دلیل این کاهش حجم در لایه درمیس پوست، فقط مربوط به افزایش سن نباشد؛ از دیگر دلایل افتادگی و ایجاد چین و چروک در پوست می‌توان به سیگار کشیدن، کم ‌آبی بدن و قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماورا بنفش، اشاره کرد.

فیلر ریوانس، محلولی رقیق است که از اسید هیالورانیک، هیدروکسی لاپات کلسیم، اسید پلی لاکتیک و کلاژن تشکیل شده است. به طور کلی از فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک برای افزایش حجم لایه درمیس و کاهش یا رفع چین و چروک استفاده می‌شود. این ماده بسیار آب دوست بوده و سبب افزایش جذب آب در نواحی استفاده شده، خواهد شد؛ با این عمل، پوست دوباره چاق و پر شده و اثرات افتادگی در آن، ناپدید می‌شود. علاوه بر این‌ها فیلر ریوانس، ترشح اسید هیالورانیک طبیعی را تحریک کرده و سطح تولید آن را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

تفاوت ژل با بوتاکس

درست است که از بوتاکس هم برای درمان افتادگی پوست و رفع اثرات پیری استفاده می‌شود؛ اما تفاوت‌هایی با لیفت ابرو با فیلر ریوانس دارد. بوتاکس و دیسپورت در حقیقت یک نوروتوکسین بوده و هیچ اسید هیالورانیکی ندارند. پس از تزریق بوتولینوم، عضلات صورت به مدت شش ماه فلج شده و حالت خود را حفظ می‌کنند. پس از گذشت این زمان، عضلات صورت دوباره به حالت اولشان برمی‌گردند. این در حالی است که لیفت ابرو با فیلر ریوانس، ترشح اسید هیالورانیک طبیعی را در بدن تحریک کرده و تاثیر بهتری از خود به جای می‌گذارند.

برای اطلاع بیشتر از تفاوت بین فیلر و بوتاکس می توانید مقاله ” فیلر بهتر است یا بوتاکس; شما کدام روش را انتخاب می کنید؟ ” را مطالعه نمائید.

تفاوت-ژل-با-بوتاکس

نحوه لیفت ابرو با فیلر

ترزیق فیلر ریوانس برای لیفت ابرو، عملیاتی است که حتماً باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود؛ چرا که پزشک منطقه‌ای که باید تزریق فیلر را در آن انجام دهد، به درستی شناسایی کرده و میزان درستی از فیلر ریوانس را تزریق کند. لیفت ابرو، روشی غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت بوده و نیازی به دوره بهبودی ندارد. نتایج این عملیات، بلافاصله خود را نشان می‌دهد و فرد می‌تواند متناسب با سلیقه خود، آن را تغییر دهد.

تزریق فیلر ریوانس در ابرو، در هشت نقطه انجام خواهد شد. در اولین مرحله، پزشک ناحیه مورد نظر را ضدعفونی کرده و سپس با استفاده از دارو یا پماد، آن را بی‌‌حس می‌کند. پس از گذشت چندین دقیقه و اثر گذاشتن داروی بی‌حسی، پزشک عمل تزریق را انجام خواهد داد. این پروسه فقط چند دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت.

نحوه-لیفت-ابرو-با-فیلر

مراقبت‌ های پس از تزریق فیلر ابرو

بعد از تزریق فیلر ریوانس به ابرو، مواردی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. این موارد عبارتند از:

 • استفاده از کمپرس سرد برای کاهش ورم و درد صورت
 • عدم لمس کردن ناحیه لیفت شده تا چندین ساعت پس از عملیات
 • عدم دستکاری صورت تا دو هفته پس از لیفت (منظور از دستکاری، انجام اعمالی نظیر ماساژ صورت، میکرودرم ابریژن، درمارولر و حتی آرایش نیمه دائمی است)
 • پرهیز از ورزش کردن تا 48 ساعت پس از لیفت کردن

سخن پایانی

حال که درباره لیفت ابرو با فیلر ریوانس اطلاعات کسب کردید، می‌توانید از میان این روش و استفاده از بوتاکس، انتخاب کنید. در صورت امتحان کردن هر کدام از این روش‌ها، تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.