Revanesse_logo png

۰۲۱۲۶۳۵۹۱۲۹
۰۲۱۲۶۳۵۹۳۱۵

فیلر-یا-بوتاکس؟-کدام-بهتر-است

فیلر بهتر است یا بوتاکس; شما کدام روش را انتخاب می کنید؟

با بالا رفتن سن و به وجود آمدن چین ‌و چروک ها، بسیاری از ما ممکن است که به ‌دنبال روش ‌های درمانی باشیم. با توجه به پرطرفدار بودن روش ‌های جوان ‌سازی پوست، انواع متفاوت و گوناگونی از این روش‌ ها در دسترس شما قرار دارند.

ما در این مطلب تلاش داریم برای شما در رابطه با این‌ موضوع صحبت کنیم که فیلر بهتر است یا بوتاکس. بسیاری از شما ممکن است که دچار شک و ابهام در این زمینه شده باشید و ندانید که باید از کدام روش درمانی بهره ببرید. اگر می‌خواهید که اطلاعات خود در این زمینه را بهبود ببخشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

در هر زمان اگر نیاز به مشاوره داشتید مشاوران و متخصصین ما شما در انتخاب روش درمانی مورد نیاز راهنمایی خواهند کرد. 02126359129 | 02126359315

 

تزریق فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

برای پاسخ به این سوال که فیلر بهتر است یا بوتاکس باید برای شما به ‌طور کامل در رابطه با هر کدام از این روش ‌های درمانی صحبت کنیم. هر دوی این روش ‌ها به شما کمک می‌کنند تا چین‌ و چروک ‌های صورت خود را از بین ببرید اما روند کار آن ‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

بررسی تخصصی هر کدام از این روش ‌های درمانی

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک نوع سم می‌باشد که از باکتری خاصی به ‌دست ‌آمده است. مقدار کم و تنظیم‌ شده بوتاکس می‌تواند تا حد بسیار زیادی باعث از بین رفتن چین‌ و چروک ‌های روی صورت شود‌. این ماده یک آرام‌بخش عضلانی می‌باشد که در مواردی می‌تواند برای درمان میگرن نیز مورد استفاده قرار بگیرد. بوتاکس با مسدود کردن سیگنال ‌های عصبی باعث می‌شود تا پوست بر اثر گذشت زمان دچار چین ‌و چروک نشود.

چین ‌و چروک هایی که به‌ طور طبیعی در اطراف چشم، بین ابرو ها، پیشانی، و دور دهان ایجاد می‌شوند، می‌توانند با تزریق بوتاکس به طور کامل از بین بروند. به این ‌موضوع توجه داشته باشید که بوتاکس بر روی افتادگی صورت شما تاثیری نخواهد داشت. همچنین شما می‌توانید بعد از دو هفته نتایج آن را مشاهده کنید.

تزریق فیلر

اگر بخواهیم برای شما بیشتر در رابطه با این ‌که فیلر بهتر است یا بوتاکس صحبت کنیم، باید به ‌طور کامل در رابطه با فیلر ها نیز توضیحاتی را ارائه دهیم. فیلر ها معمولاً برای چروک ‌های کنار گونه‌ ها و خط خنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. ماده‌ای که برای تولید فیلر ها مورد استفاده قرار گرفته ماده‌ای کاملاً طبیعی می‌باشد که با بافت پوستی افراد هماهنگ است. با توجه به استفاده از انواع متفاوت فیلر ها، ممکن است که ماندگاری این محصولات متفاوت باشد.

فیلر-بهتره-یا-بوتاکس
فیلر بهتر است یا بوتاکس

کدامیک از روش ها نتیجه‌بخش‌تر است؟

 • بوتاکس

با توجه به تحقیقات انجام‌ شده، تاثیر بوتاکس ها بعد از تزریق بیشتر قابل ‌مشاهده می‌باشد و مشهودتر است. به بیان ساده‌تر، بوتاکس ها تاثیرات بیشتری روی از بین رفتن چین‌ و چروک‌ های عمیق و متفاوت روی پوست دارند. تنها یک هفته بعد از انجام تزریق، تاثیرات تزریق بوتاکس به ‌طور کامل نمایان خواهد شد.

 • فیلر

فیلر نیز می‌تواند در شرایطی درست به اندازه‌ای بوتاکس نتیجه ‌بخش باشد؛ اما با توجه به نوع فیلری که انتخاب کرده‌اید، درصد نتیجه  بخشی متفاوت است. به ‌هر حال شما هستید که باید با توجه به ناحیه‌ای از صورتتان که می‌خواهید چین‌ و چروک های روی آن را از بین ببرید، همچنین جنبه ‌های درمانی و زیبایی، به این سوال که فیلر بهتر است یا بوتاکس، پاسخ دهید.

 

ماندگاری فیلر بیشتر است یا بوتاکس؟

روش های درمانی که در مورد آنها صحبت میکنیم هر کدام از آنها ماندگاری متفاوتی نسب به یکدیگر دارند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

به‌ طور کلی ماندگاری بوتاکس به عمق چین ‌و چروک ‌ها و خطوط ایجاد شده روی پوست شما، جنس پوست، و استفاده از خدمات ‌دهنده معتبر بستگی خواهد داشت. در تزریق بوتاکس، تخصص پزشکی که به تزریق می‌پردازد تاثیر بسیار زیادی در بیشتر شدن ماندگاری درمان خواهد داشت. معمولاً تزریق بوتاکس بین ۹ تا ۱۲ ماه دوام دارد. شما بعد از پایان این زمان باید به ترمیم دوباره بپردازید.

ماندگاری فیلر چقدر است؟

ماندگاری فیلر نیز درست مانند ماندگاری بوتاکس به عوامل گوناگونی مانند نوع فیلری که استفاده کرده‌اید، جنس پوست و خدمات ‌دهنده ای که از خدمات آن بهره می‌برید، بستگی دارد. معمولاً انواع فیلرها بین ۶ ‌تا ۱۸ ماه دوام‌ دارند. بر همین اساس شما متوجه می‌شوید که در زمینه  ماندگاری، فیلر بهتر از بوتاکس می‌باشد و شما می‌توانید برای مدت طولانی‌تری از تاثیر فیلر روی صورتتان بهره ببرید. پس در زمینه پاسخ به سوال فیلر بهتر است یا بوتاکس، شما باید با توجه به عوامل گوناگونی مانند ماندگاری تصمیم بگیرید که از کدام روش استفاده کنید.

ماندگاری-فیلر-بیشتر-است-یا-بوتاکس
ماندگاری فیلر بیشتر یا بوتاکس

 

عوارض بوتاکس چیست؟

بوتاکس برای افرادی که دارای سلامت عمومی هستند گزینه بسیار عالی می‌باشد. اگر باردار هستید، عضلات ضعیفی دارید، مشکلات پوستی دارید، و یا دچار بیماری ‌های عصبی عضلانی هستید؛ نباید به‌ هیچ‌ عنوان از بوتاکس بهره ببرید. به ‌هر حال هر روش درمانی دارای عوارض متفاوتی می‌باشد.

 

عوارض بوتاکس شامل موارد زیر است:

 • کبودی در محلی که بوتاکس تزریق‌شده
 • التهاب
 • قرمزی و سوزش چشم
 • سردرد
 • افتادگی پلک ‌ها

 

عوارض فیلر چیست؟

با توجه به تحقیقات انجام ‌شده، فیلر های پوستی نسبت ‌به بوتاکس عوارض جانبی بیشتری دارند. اما به‌ طور کلی عوارض جانبی شدید در زمینه تزریق فیلر های پوستی بسیار نادر می‌باشد. عوارض جانبی فیلر ها شامل موارد زیر میشود:

 • آلرژی
 • عفونت
 • کبودی
 • التهاب
 • قرمزی
 • بی‌حسی
 • خارش

‌هنگام ایجاد تورم بهتر است که از کمپرس یخ استفاده شود زیرا این‌ موضوع تاثیر بسیار زیادی در کاهش التهاب دارد.

هزینه های درمانی فیلر و بوتاکس
هزینه فیلر بیشتر است یا بوتاکس

هزینه کدام یک بیشتر است؟ فیلر یا بوتاکس

در مرحله آخر از پاسخ به این سوال که فیلر بهتر است یا بوتاکس، بهتر است که در رابطه با قیمت این دو روش صحبت کنیم. متاسفانه هیچ ‌گاه نمی‌توان گفت که کدام یک از این روش‌ های درمانی می‌توانند هزینه بیشتری داشته باشند. با توجه به موقعیت جغرافیایی، کلینیکی که از خدمات آن استفاده می‌کنید، نوع بوتاکس و فیلر که از آن بهره می‌برید، و تعداد دفعات تزریق؛ هزینه پرداختی متفاوت میباشد.

 

جمع بندی

ما در این محتوا تلاش کردیم تا برای شما در رابطه با اینکه فیلر بهتر است یا بوتاکس صحبت کنیم و به شما بگوییم که کدام یک از این روش ‌ها برای شما مناسب‌تر است.یکی از بهترین برند های فیلر می توان به فیلر ریوانس اشاره کرد که مجموعه متخصص ما همیشه به دنبال ارائه خدمات و محصولات با کیفیت و از همه مهم تر بی خطر برای شما عزیزان می باشد.

به‌ طور کلی فیلر های پوستی ماندگاری بالاتری دارند اما در کنار این ‌موضوع عوارض جانبی بیشتری را نیز برای شما به‌ همراه خواهند داشت. شما قبل ‌از انجام هر گونه تزریقی باید با متخصص صحبت کنید و با توجه به ناحیه‌ای که به تزریق نیاز دارد از یکی از روش ‌ها بهره ببرید. همواره مشاوره با یک متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم راحت‌تر و اصولی‌تر را در این زمینه بگیرید.

Leave a comment

 1. آیا ترمیم برای تزریق بوتاکس اجباریه؟

  1. سلام . از آن جایی که نتایج تزریق بوتاکس بعد از سه هفته خودش را به خوبی نشان می دهد بهتر است ترمیم صورت بگیرد تا قسمت هایی که باقی مانده به صورت مجدد تزریق صورت بگیرد .