Revanesse_logo png

۰۲۱۲۶۳۵۹۱۲۹
۰۲۱۲۶۳۵۹۳۱۵

فیلر بهتر است یا چربی

فیلر بهتر است یا چربی؟

برای فهمیدن این ‌که فیلر بهتر است یا چربی باید تفاوت تزریق فیلر و چربی را با یکدیگر بررسی کنیم. همه ما ممکن است که بعد از گذشت سن ، چین‌ و چروک هایی را روی صورت خود ببینیم. این چین ‌و چروک ‌ها بسیار آزار دهنده هستند و می‌توانند اعتماد به ‌نفس ما را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورند. دقیقاً به ‌همین دلیل است که بسیاری از ما به سراغ تزریق می‌رویم و از این روش‌ برای جوان‌سازی پوست صورتمان بهره می‌بریم.

در همین حین شاید برای شما این ابهام پیش بیاید که باید از کدام روش‌ های تزریقی استفاده کنید؟ برای ناحیه مد نظر شما فیلر بهتر است یا چربی؟ آیا بعد از تزریق عوارضی شامل حال شما خواهند شد یا خیر؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات به شما پیشنهاد می‌کنم ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید. ما در ادامه به‌ صورت کامل‌تر و جامع‌تری برای شما صحبت خواهیم کرد.

فیلر ریوانس

تزریق فیلر بهتر است یا چربی؟

برای این‌ که بفهمیم تزریق فیلر ریوانس بهتر است یا چربی باید تفاوت این دو روش در ماهیت ماده، ماندگاری، هزینه عمل، عوارض، مزیت ‌ها و… را بررسی کنیم. تنها در این شرایط است که شما می‌توانید با دید بازی تصمیم بگیرید که آیا تزریق فیلر برای شما بهتر است یا چربی و استفاده از کدام روش می‌تواند شما را به هدفی که در سر دارید برساند. هر دوی این روش‌ ها با هدف از بین بردن چین‌ و چروک ‌ها و جوان‌سازی روی کار آمدند؛ اما نحوه‌ی کار آن‌ ها با یکدیگر متفاوت است.

یک روش دیگر نیز به نام تزریق بوتاکس می باشد که برای اطلاع دقیق از آن می توانید مقاله “فیلر بهتر است یا بوتاکس; شما کدام روش را انتخاب می کنید؟” را مطالعه بفرمائید.

بررسی ماهیت فیلر و چربی

چربی

ماهیت چربی ماهیتی کاملاً طبیعی می‌باشد. اگر قصد داشته باشید از این روش تزریق بهره ببرید پزشک از نواحی متفاوت بدن شما چربی‌ برداشت می‌کند و در مرحله بعد این چربی‌ ها را با خالص‌سازی به نواحی گوناگون بدن شما تزریق می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود تا شانس جذب مواد و نشستن آن ‌ها در نواحی مختلف بدن شما راحت‌تر باشد.

فیلر

فیلرها برخلاف چربی ‌ها ماده طبیعی نیستند اما در ساخت آن ‌ها دقت بسیار زیادی شده است. اگر قصد داشته باشید تا از این روش درمانی استفاده کنید، پزشک با سرنگ مقادیر متفاوتی از این ماده را به نواحی مد نظر شما تزریق خواهد کرد.

فیلر و چربی

مزایا و معایب تزریق چربی

تزریق چربی ماندگارتر می‌باشد و روشی ایمن‌تر برای جوان‌سازی پوست است. شما می‌توانید از این روش حتی برای از بین بردن چین و چروک ‌های روی صورت و سایر نقاط بدن خودتان استفاده کنید. به دلیل بنیادی بودن سلول‌ های موجود در چربی، تزریق چربی باعث می‌شود تا بازسازی پوست شما سریع‌تر صورت بگیرد.

در کنار مزایا، شاید تزریق چربی معایبی را نیز با خودش به‌ همراه داشته باشد. دقیقاً در همین نقطه است که شما می‌توانید تصمیم بگیرید که فیلتر بهتر است یا چربی. احتمال این‌ موضوع وجود دارد که چربی که به بدن شما تزریق‌شده جذب شود و خاصیتش از بین برود.

علاوه ‌بر این موضوع، شما باید مدت ‌زمان تقریباً  یک‌ هفته‌ای را منتظر بمانید تا به‌ طور کامل نتایج تزریق را مشاهده کنید. همچنین به دلیل پیچیده بودن فرآیند تزریق چربی، شما ممکن است نیاز داشته باشید هزینه بیشتری نسبت ‌به تزریق فیلر بپردازید.

معایب تزریق چربی

مزایا و معایب تزریق فیلر

در کنار چربی، فیلر نیز مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد. تزریق فیلر یکی از راحت‌ترین روش ‌های جوان‌ سازی پوست می‌باشد که به شما کمک می‌کند در سریع‌ترین زمان ممکن چین‌ و چروک ‌ها را از بین ببرید. بعد از تزریق فیلر شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن نتایج را مشاهده کنید و به انجام کار های روزمره خودتان بپردازید. علاوه ‌بر این  موضوع، هزینه‌ای که شما در این روش می‌پردازید نیز بسیار کمتر از چربی می‌باشد.

در کنار مزایا فیلر نیز معایبی دارد. برای مثال ماندگاری این روش درمانی نسبتاً کوتاه می‌باشد و در شرایطی ممکن است باعث به وجود آوردن عفونت‌ ها و آلرژی در بدن شما ‌شود.

ماندگاری فیلر بیشتر است یا چربی؟

برای فهمیدن این ‌که فیلر بهتر است یا چربی بهتر است که ماندگاری آن‌ ها را نیز با یکدیگر مقایسه کنیم. به ‌طور کلی تفاوت آن‌چنانی میان ماندگاری فیلر و چربی وجود ندارد زیرا ممکن است بر اساس جنس پوست، نحوه‌ی تزریق و متخصص بودن فردی که تزریق را برای شما انجام داده، ماندگاری این مواد متفاوت باشد.

در برخی موارد نیز ممکن است که جنس چربی و فیلر تزریق ‌شده متفاوت باشد و در ماندگاری آنها تاثیر بگذارد. به‌ هر حال به هیچکدام از این روش ‌های درمانی در زمینه ماندگاری نسبت ‌به دیگری ارشدتر نیستند و شما خواه‌ ناخواه باید در فواصل زمانی متفاوت به ترمیم بپردازید.

ماندگاری -فیلر-بهتر-است-یا-چربی

هزینه فیلر بیشتر است یا چربی؟

چربی

به دلیل این ‌که شما برای استفاده از خدمات تزریق چربی نیاز به گذراندن چندین مرحله هستید، هزینه تزریق چربی بالا می‌باشد. پس برای پاسخ به این سوال که فیلر بهتر است یا چربی، شما باید به هزینه آن ‌ها نیز دقت داشته باشید. در تزریق چربی، از نواحی متفاوت بدن شما چربی استخراج می‌شود و بعد عملیات تزریق شروع می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا هزینه ‌هایی که شما نیاز دارید بپردازید بالاتر برود.

فیلر

فیلرها به دلیل این‌ که تنها در یک مرحله به پوست شما تزریق می‌شوند، هزینه‌ی بسیار کمتری را نسبت ‌به چربی از شما دریافت خواهند کرد. اگر به‌ دنبال صرفه‌جویی در هزینه هستید، این روش برای شما گزینه مناسب‌تری است.

تزریق چربی عملی عمیق تر می باشد،طبیعتا انجام آن نسبت به تزریق ژل پرهزینه تر خواهد بود.

برای گودی زیرچشم فیلر بهتر است یا چربی؟

در انتهای بررسی موضوع که فیلر بهتر است یا چربی، بیایید به این سؤال شایع پاسخ دهیم که برای گودی زیر چشم، فیلر بهتر است یا چربی. توجه کنید که یک پاسخ مشخص به این سوال وجود ندارد. اما شما تنها زمانی می‌توانید تصمیم بگیرید که برای گودی زیر چشم خود از فیلر یا چربی بهره ببرید که با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

تنها بعد از بررسی شرایط جسمی شماست که یک روش مناسب برای شما انتخاب می‌شود اما تزریق چربی به دلیل جابجایی پایین، پر کنندگی طبیعی، بافت یکنواخت و صاف و… در گودی زیر چشم انتخابی منطقی‌تر می‌باشد. پوست زیر چشم پوستی نسبتاً حساس است و استفاده از یک بافت مشابه تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن چین‌ و چروک های این قسمت دارد. اما به‌ هر حال ممکن است که بعد از مشورت با پزشک شما متوجه شوید که تزریق فیلر برای شما گزینه مناسب‌تری است.

فیلر گودی زیر چشم

جمع بندی

در این مبحث سعی کردیم شما را با دو فرآیند تزریق فیلر و تزریق چربی آشنا نماییم و مزایا و معایب هر کدام را توضیح دهیم. در صورت هرگونه سوال درباره این موضوع و مباحث دیگر می توانید با مشاورین ریوانس در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی بفرمایند.