Revanesse_logo png

۰۲۱۲۶۳۵۹۱۲۹
۰۲۱۲۶۳۵۹۳۱۵

فیلر-بهتر-است-یا-نخ

فیلر بهتر است یا نخ

روند پیری و ظاهر شدن چین و چروک بر روی صورت انسان ها یک روند اجتناب ناپذیر می باشد که با گذر زمان تمامی انسان ها دچار آن خواهند شد. این تصور برای ما وجود ندارد که انتظار داشته باشیم همیشه جوان و شاداب به نظر برسیم ولی با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی ، متخصصان راه های گوناگونی را برای شاداب نگه داشتن پوست در سنین بالاتر کشف کردند.

از این روش ها می توان به لیفت صورت با نخ و همچنین تزریق ژل یا فیلر اشاره کرد که هر کدام از این روش ها باعث شادابی بخشیدن به پوست و رفع چین و چروک های روی آن می شوند. در ادامه به معرفی هر یک از این روش ها می پردازیم و آن ها را با هم مقایسه می کنیم.

فیلر چیست؟

ژل یا فیلر موجب تحریک تولید کلاژن و متعادل سازی صورت می شود و از این رو به شدت محبوب است. این ژل ها حاوی اسید هیالورونیک هستند که به طور طبیعی در بدن تولید می شود. با افزایش سن، تولید این ماده کاهش پیدا می کند. تزریق ژل، درمانی غیرتهاجمی است و معمولاً کمتر از 5 دقیقه زمان می برد و بدون درد است. یکی از بهترین مدل های فیلر، فیلر ریوانس می باشد که دارای کیفیت بالایی در تولید می باشد.

فیلر-چیست

مزایای تزریق فیلر

یکی از مهم ترین مواردی که می توان به عنوان مزیت استفاده از فیلر نام برد، این است که نتایج تزریق فیلر فوری مشاهده می شوند. بلافاصله بعد از تزریق فیلر می توانید تغییرات به وجود آمده را مشاهده کنید.

علاوه بر این مورد تزریق فیلر عوارض و دوران نقاهت عمل های جراحی را ندارد. مدت زمان تزریق فیلر بر اساس نیاز تزریق و تعداد جاهایی که می خواهید تزریق کنید، به طور متوسط 10 دقیقه است. بعد از آن شما می توانید به راحتی روند عادی زندگی تان را در پیش گرفته و کار و فعالیت داشته باشید. البته در موارد محدودی شاید کبودی و تورم را مشاهده کنید که این علائم نیز با رعایت دستورالعمل های پزشک قابل پیشگیری است.

مزایای-تزریق-فیلر

معایب تزریق فیلر

فیلر صورت روشی محبوب برای افزایش زیبایی چهره است. اما این امر بدین معنا نیست که هیچ اثر بدی بر روی بدن ندارد. این مواد مانند هر مواد دیگر می توانند دارای بعضی از اثرات جانبی باشند.

  • نتایج تزریق فیلر موقتی می باشد و نیاز به تکرار تزریق دارد.
  • احتمال بروز کبودی و التهاب در برخی افراد وجود دارد.
  • نتایج این تزریق، به مهارت و دانش پزشک بستگی دارد.

معایب-تزریق-فیلر

لیفت صورت با نخ چیست؟

در روش لیفت با نخ پوست کشیده می شود و در نتیجه پوست سفت می شود. به هنگام این روش نخ ها با استفاده از ابزار کانولا به زیر پوست وارد می شوند. معمولا 2 الی 20 نخ در این روش استفاده می شود. معمولا افرادی که این روش را انجام می دهند پوست محکم تری دارند. بهترین سن برای این روش مابین سن 30 تا 40 سال است. افرادی که می خواهند از شلی و افتادگی پوست صورت و گردن خود جلوگیری کنند به سراغ این روش می روند.

لیفت-صورت-با-نخ

مزایای لیفت صورت با نخ

نتایج طبیعی

مهم‌ترین مزیت لیفت با نخ این است که نتایج بسیار طبیعی و زیبایی دارد.  مثلاً بعد از جراحی‌های لیفت، پوست طوری می‌شود که انگار آن را کشیده‌اند. انحنای طبیعی صورت از بین می‌رود و حجم برخی بخش‌ها مثل گونه یا لب‌ها کاهش می‌یابد.

ایمنی بالا

برخلاف سایر روش‌های لیفتینگ که در بسیاری از نقاط صورت نمی‌توانند اجرا بشوند، لیفت با نخ را می‌توانیم در حساس‌ترین نواحی هم استفاده کنیم.

ریکاوری سریع

دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری حداکثر ۵ روز طول می‌کشد. برخلاف جراحی لیفت، در این مدت نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای ندارید و می‌توانید به کارهای روزمره خود مشغول شوید.

هیچ اثری از درمان باقی نمی ماند

در مدت ۵ تا ۷ روز که دوره‌ی نقاهت را طی می‌کنید، تقریباً تمام نشانه‌های انجام لیفت با نخ ناپدید می‌شوند.

هزینه مناسب

هزینه های لیفت صورت با نخ به مراتب کمتر از جراحی لیفت است و دردسرهای جراحی را نیز به همراه ندارد.

معایب لیفت صورت با نخ

در جراحی لیفت، در عضلات و بافت‌های زیرجلدی تغیرات عمده ایجاد می‌شود. این کارها را نمی‌توانیم در لیفت با نخ انجام دهیم. در این روش صرفاً می‌توانیم با حفظ ساختار اصلی پوست، تغییراتی در انحنای سطحی صورت ایجاد کنیم. برای همین این روش جوانسازی را بیشتر به مراجعین جوان ‌تر مابین ۲۰ تا ۵۰ سال توصیه می‌کنیم.

مزایا-و-معایب-لیفت-صورت-با-نخ

مقایسه فیلر و لیفت صورت با نخ

  • فیلرها به مناطق خاصی حجم می دهند و نیاز به ترمیم دارند و دارای ظرفیت بالا کشیدن ملایمی را دارند. لیفت با نخ نیاز به ترمیم ندارد و تمام صورت را به بالا می کشد.
  • زمان لازم برای درمان فیلر پوستی 10-15 دقیقه است. لیفت با نخ تقریبا 60 دقیقه طول می کشد.
  • مزایای تزریق فیلر پوستی 6 الی 18 ماه است و مزایای لیفت با نخ 1 الی 3 سال می باشد.
  • پس از تزریق فیلر، فرد به فعالیت های خود ادامه می هد، در مقابل بیماران لیفت با نخ باید 7 تا 10 روز پس از درمان، محتاطانه رفتار کنند.
  • فیلر جوان سازی فوری را ایجاد می کند. در مقابل لیفت با نخ نتیجه فوری ارائه می هد، اما ممکن است 10 روز طول بکشد تا مزایا کامل نمایان شود.
  • میزان درد در تزریق بسیار پایین می باشد ولی در روش لیفت با نخ کمی تهاجمی تر می باشد. البته که این روش با بی حسی موضعی انجام می گیرد.

مقایسه-فیلر-و-لیفت-صورت-با-نخ

کدام روش بهتر است؟

بین این دو روش، اگر به دنبال روشی غیرتهاجمی با نتایج ظریف هستید ما تزریق ژل یا فیلر را پیشنهاد می کنیم. اگر می خواهید یک یا چند ناحیه را درمان کنید، ژل گزینه مناسبی است. به عنوان مثال تزریق ژل گونه می تواند بدون دوره نقاهت، بلافاصله ناحیه گونه را لیفت و پر کند. با این حال، لیفت با نخ روشی است که برای لیفت کل صورت در یک جلسه طراحی شده است و نتایج متوسطی را ارائه می کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی دو روش رایج تزریق فیلر و لیفت صورت با نخ بپردازیم. به طور کلی فیلر یکی از محبوب ترین روش ها می باشد، به این دلیل که نتایج موثر و ماندگاری را بدون نیاز به ریکاوری ایجاد می کند و مقرون به صرفه نیز می باشد. از طرفی دیگر اگر میزان افتادگی و چین و چروک پوست زیاد باشد، لیفت با نخ گزینه مناسب تری می باشد.