Revanesse_logo png

۰۲۱۲۶۳۵۹۱۲۹
۰۲۱۲۶۳۵۹۳۱۵

مقایسه-پروتز-لب-و-فیلر-لب

مقایسه 2 روش پروتز لب و تزریق فیلر لب

همانگونه که می دانید لب ها تاثیر خیلی زیادی بر روی زیبایی صورت دارند و امروزه لب های برجسته بسیار ترند شده است و داشتن لب های خوش فرم و برجسته سبب افزایش اعتماد به نفس نیز می گردد. اگر شما قصد حجم دهی لب های خود را دارید و می خواهید که از متدی ایمن استفاده کنید بهتر است تفاوت بین روش های مختلف نظیر پروتز لب و ژل لب را بدانید. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

پروتز لب چیست؟

پروتز لب یکی از تهاجمی ترین روش های برجسته کردن لب و از روش هایی است که نتیجه ی آن برای مدت زمان طولانی تری دوام خواهد داشت. جراحی پروتز لب شامل قرار دادن یک ماده بیولوژیکی یا مصنوعی در برش های کوچک ایجاد شده در یک یا هر دو لب شما می باشد. اندازه های مختلفی برای پروتز موجود است که نسبت به سطح برجستگی که شما مد نظر دارید، از آنها استفاده می شود. متداول ترین مواد بیولوژیکی که در پروتز لب استفاده می شود یک ورق کلاژن و یا چربی است که از قسمت دیگری از بدن خود شما (به طور معمول شکم یا ران) گرفته می شود.

می توان از مواد مصنوعی نیز برای پروتز لب ها استفاده کرد. احتمال این که بدن شما به این نوع پروتز ها واکنش آلرژیک نشان دهد، زیاد است.

پروتز-لب

ماندگاری پروتز لب چقدر است؟

میزان اثر این تکنیک بسیار زیاد است در حدی که برخی از پزشکان آن را دائمی و بلند مدت می نامند. مانـدگاری دیگر روش ها مانند تزریق چربی یا فیلر مدت زمان محدود دارد و بعد از مدتی نیاز به تمدید پیدا می کند. اما شما می توانید با استفاده از جراحی پروتز تا چندین سال ظاهر لب‌های خود را تغییر دهید.

معایب پروتز لب

عده ای از افراد قبل از انجام عمل زیبایی لب در انتخاب بهترین روش دچار سردرگمی خواهند شد. برخی از معایب عمل پروتز شامل موارد زیر است:

  • اگر به دنبال تفاوت چشمگیر در لب‌های خود هستید، تزریق ژل یا تزریق چربی تاثیر بهتری دارند. عمل پروتز به اندازه این روش‌ها تغییر ایجاد نمی‌کند.
  • احتمال جابجایی، برآمدگی و عفونت به ویژه در پروتزهای سایز بزرگ وجود دارد.
  • احتمال واکنش آلرژیک پس از قرارگیری پروتز وجود دارد.
  • ممکن است، با توجه به نظر پزشک و در گذر زمان به روش‌های دیگر عمل زیبایی لب نیاز داشته باشید. به عنوان مثال برای اصلاح عدم تقارن، جابجایی پروتز یا توده‌هایی که با گذشت زمان ایجاد می‌شوند.

فیلر لب چیست؟

تزریق فیلر لب بسیار کمتر از ایمپلنت لب تهاجمی است و به هیچ برشی در بافت لب شما احتیاج نیست. همانند ایمپلنت لب، مواد بیولوژیکی و مصنوعی هم به عنوان فیلر لب موجود هستند. هیالورونیک اسید متداول ترین ماده پرکننده است و جایگزین کلاژن به عنوان ماده ی پر کننده انتخابی بسیاری از متخصصان پوست و مو شده است. این ماده در بدن انسان نیز وجود دارد. (ژوویدرم Juvederm و فیلر ریوانس دو نوع از رایج ترین مارک های فیلر لب هیالورونیک اسید موجود در بازار هستند.)

فیلر-لب

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟

عمر فیلرها، به نوع پرکننده استفاده شده و همچنین به وضعیت بدن شما بستگی دارد. به طور معمول، مواد پرکننده اسید هیالورونیک بین شش ماه تا یک سال دوام می آورند. پرکننده های ساخته شده از چربی خود فرد نیز، دائمی در نظر گرفته می شوند و می توان گفت که این نوع فیلرها دائمی هستند و یا حداقل برای سال ها دوام می آورند، مگر اینکه بدن شما این چربی را دوباره جذب کند.

مزایا تزریق فیلر لب

  • بهبود طبیعی در شکل ، ساختار و حجم لب ها
  • خطرات کبودی طولانی مدت یا تورم بسیار کاهش می یابد
  • واکنشهای آلرژیک بسیار نادر است
  • نتایج برای بیماران می تواند حدود یک سال طول بکشد

عوارض فیلر لب

فیلرهای لب به طور معمول نتایج منفی کمتری نسبت به ایمپلنت لب دارند، چرا که برای انجام این کار هیچ برشی در بافت لب شما ایجاد نمی شود. البته این بدان معنی نیست که تزریق فیلر لب بدون خطر است و کبودی و تورم بعد از تزریق فیلر لب امری رایج است.

واکنش های آلرژیک نیز می تواند با پرکننده های مصنوعی اتفاق بیفتد و این پرکننده ها ممکن است سفت شوند و نیاز به برداشتن آنها طی یک عمل جراحی باشد.

عوارض-فیلر-لب

جدول تفاوت پروتز لب و فیلر لب

تفاوت پروتز لب فیلر لب
مزایا بلند مدت و دائمی
کاهش هزینه در بلندمدت
روش نسبتا ایمن با حداقل خطرات در بلندمدت
قیمت پایین‌تر
ماندگاری کوتاه (حدود یک سال)
بهبود سریع با حداقل عوارض
ظاهر طبیعی‌تری ایجاد می‌کند.
معایب خطرات احتمالی جراحی زیبایی
هزینه بالا
زمان بهبود طولانی‌
برداشتن پروتز نیاز به جراحی دوباره دارد.
نیاز به تکرار مداوم
افزایش هزینه در بلندمدت
عوارض جانبی در صورت تزریق ژل به رگ خونی

آیا شما گزینه مناسبی برای تزریق فیلر لب و پروتز لب هستید؟

بهترین راه برای یافتن اینکه آیا شما یک نامزد خوب برای تزریق ژل لب یا پروتز لب هستید ، از طریق مشاوره ما متخصص است. در طول مشاوره ، متخصص  به طور دقیق زمینه های نگرانی شما را ارزیابی می کند ، در مورد همه گزینه های برجسته سازی  لب شما بحث خواهد کرد و به شما را در انتخاب بهترین راه حل کمک می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم 2 روش رایج پروتز لب و تزریق فیلر لب را توضیح دهیم و به مقایسه آن ها بپردازیم. هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی می باشند که باید به آن ها توجه کرد.ولی در نهایت این شما هستید که برای لب خود کدام روش را انتخاب می کنید.

در صورت هرگونه سوال درباره موارد ذکر شده می توانید با کارشناسان ورساآرای پاریز در تماس باشید.