Revanesse_logo png

۰۲۱۲۶۳۵۹۱۲۹
۰۲۱۲۶۳۵۹۳۱۵

تزریق-ژل-چانه-چگونه-انجام-می-شود

تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌شود؟

تزریق ژل یکی از بهترین روشهای افزایش حجم و فرم دهی محسوب می‌شود که پس از بوتاکس، پرکاربردترین اقدام در کلینیک‌های پوست و زیبایی است. بسیاری از افراد مایل به داشتن صورتی زاویه دار و خط فکی مشخص هستند. در تزریق ژل چانه از فیلرهای هیالورونیک اسید برای برجسته تر کردن و زیبا سازی چانه استفاده می‌شود.

با توجه به نمایان شدن چانه از هر زاویه‌ای در صورت (نمای نیم رخ و تمام رخ)، می‌توان به این نتیجه دست یافت که این عضو، عضوی مؤثر در زیبایی چهره به حساب می‌آید. به همین دلیل تزریق ژل یا فیلر چانه هم برای زنان و هم مردان می‌تواند نقش بسزایی در زیبایی آنها داشته باشد.

در ادامه به معرفی کامل تزریق ژل چانه می پردازیم. با ما همراه باشید.

تزریق ژل چانه

در تزریق ژل با تحریک پوست به تولید هیالورونیک اسید یا کلاژن، افزایش حجم اتفاق می‌افتد. این امر چین و چروک، افتادگی و شلی پوست و تحلیل رفتن استخوان فک را کاهش می‌دهد. از این روش به‌عنوان راهکاری برای کانتورینگ فک بدون نیاز به جراحی نیز یاد می‌شود. این تکنیک زیبایی باید توسط متخصص مجرب و دارای مجوزهای لازم انجام شود.

به بیان ساده تر هنگامی که از پرکننده‌ها به شکلی استراتژیک استفاده می‌شود، خط مشخص‌تری بین فک و گردن ایجاد می‌شود. در واقع تزریق ژل، به فک زاویه واضح‌تری می‌بخشد و این موضوع باعث می‌شود که صورت شما لاغرتر به نظر برسد. میزان ماندگاری تزریق ژل نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

تزریق-ژل-چانه

کاربردهای تزریق ژل چانه

از پرکننده فک و چانه می‌توان با اهداف زیر استفاده کرد:

 • رفع کاهش حجم ناشی از افزایش سن در قسمت تحتانی صورت
 • داشتن چانه‌ای به شکل بیضی
 • بازگرداندن تعادل به خط فک نامتقارن
 • تقویت چانه برای داشتن فرم صورت بهتر

بهترین فیلر برای تزریق چانه

فیلر دارای انواع و برندهای گوناگونی در بازار می باشد که هر یک دارای قابلیت های جداگانه ای می باشند. یکی از بهترین فیلرهای موجود، فیلر ریوانس می باشد که برندی کانادایی می باشد و دارای مهر تایید FDA می باشد و همچنین دارای تایید وزارت بهداشت نیز می باشد.

برای اطلاع از انواع فیلر می توانید مقاله ” لیست فیلرهای مورد تایید وزارت بهداشت ” را مطالعه نمائید.

تزریق ژل چانه برای چه کسانی مناسب است؟

به‌طور کلی اگر فردی هستید که بالای ۲۱ سال سن دارید و مایل هستید که خط فکتان بهتر به نظر برسد، این تکنیک گزینه‌ای مناسب برای شماست. اما این همه ماجرا نیست. تزریق ژل برای افرادی با شرایط زیر نیز مناسب است:

 • افرادی که دارای چین و چروک اطراف چانه خود هستند
 • افرادی که چانه آنها عقب قرار دارد
 • افرادی که به دنبال اصلاح فرم چانه و فک هستند
 • افرادی که به دنبال اصلاح فرم کلی صورت هستند

تزریق-ژل-چانه-برای-چه-کسانی-مناسب-است؟

مزایای تزریق ژل چانه

 • بلافاصله پس از تزریق می‌توانید تغییرات را مشاهده کنید
 • عوارض این روش بسیار ناچیز و محدود است
 • پس از انجام این روش به سرعت می‌توانید به کار و زندگی روزمره بازگردید
 • در صورتی که از ژل‌های هیالورونیک اسید برای اینکار استفاده شده باشد، امکان بازگشت به قبل از تزریق وجود دارد
 • این عمل طی زمان کوتاهی در مطب قابل انجام است

عوارض تزریق ژل چانه

تزریق ژل جزو اعمال غیر جراحی محسوب می‌شود. با این حال احتمال بروز خطرات و عوارض جانبی در پی آن وجود دارد که البته به واسطه مهارت و تجربه پزشک در تزریق، بسیار سطحی و زودگذر خواهد بود. رایج ترین عوارض جانبی تزریق ژل چانه عبارتند از: قرمزی، تورم و گاهأ کبودی در محل تزریق؛ که تورم و قرمزی، با گذشت چند ساعت و کبودی هم پس از چند روز مرتفع می‌گردد. ولی اگر تزریق ژل چانه توسط افراد غیر پزشک و با استفاده از فیلرهای نامرغوب انجام شود، توده هایی در زیر پوست به وجود خواهد آمد.

 • بروز واکنش‌های آلرژیک یا حساسیت بعد از اتمام فرایند.
 • بروز عفونت؛ البته رعایت بهداشت پوست به جلوگیری از این عارضه کمک می‌کند.
 • بروز واکنش آلرژیک نسبت به لیدوکائین؛ تست آلرژی قبل از درمان می‌تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.
 • آسیب عصب پوستی در نتیجه تزریق نادرست که ممکن است باعث بی‌حسی یا درد شود.
 • آسیب‌دیدگی پوست به دنبال انتخاب تزریق نامناسب؛ این عارضه ممکن است باعث مرگ بافت پوست (نکروز) و سایر آسیب‌های پوستی شود.
 • به وجود آمدن برجستگی، توده و نامتقارن شدن چانه؛ این عارضه نیز ممکن است در اثر بی‌تجربگی تزریق کننده رخ دهد.

عوارض-تزریق-ژل-چانه

ماندگاری ژل چانه

ماندگاری تزریق فیلر چانه با استفاده از فیلرهای معتبر، بیش از ژل‌هایی است که از کیفیت مطلوب برخوردار نمی‌باشند. با توجه به همه مطالب عنوان شده، ماندگاری ژل چانه حدود 9 الی 18 ماه است که البته در افرادی ممکن است کمی کمتر یا کمی بیشتر نیز باشد.

قیمت تزریق ژل چانه

حال که به خوبی با فرایند تزریق ژل آشنا شدیم، نوبت آن است که به سراغ اصل مطلب یعنی هزینه انجام این تکنیک زیبایی برویم. به‌طور کلی هزینه این فرایند به حجم پرکننده مورد نیاز، نوع ژل و دستمزد پزشک بستگی دارد.هزینه ی تزریق ژل به عوامل مختلفی چون برند ژل و … بستگی دارد. نوع ژل با توجه به برند و میزان ماندگاری آنها متفاوت است. با این وجود، پزشک اغلب گزینه‌های  متنوعی را پیش روی شما قرار خواهد داد.البته در برخی موارد، افراد به چندین بار تکرار این فرایند نیاز دارند که باید این مورد را در عوامل مؤثر بر هزینه در نظر گرفت.

برای اطلاع بیشتر درباره فیلر ریوانس می توانید با کارشناسان ورسا آرای پاریز در تماس باشد.

Leave a comment